Adding Value? Zeker weten?
woensdag, september 28, 2011 at 09:21AM |
Post a Comment Iedere vrijdagmiddag vraag ik hetzelfde: "How much value did you add this week in the perception of your customers?" De meesten hebben er werkelijk geen idee van. Dan communiceer je niet. Dan heb je geen echt contact. Anders zou je wel weten hoe iemand je waardeert, toch? Hoe iemand zich voelt bij de dingen die je doet? Veel verkopers vinden dat ze veel, soms heel veel waarde toevoegen. Dat voelen ze aan, zeggen ze als je er naar vraagt. Da's wel mooi, zeg ik dan; dan hoef je 't er (met je klant) ook niet meer over te hebben.
Je kunt wel heel flink roepen dat je een verkoper of organisatie bent die op value verkoopt, maar er is er maar één die dat kan beoordelen en klopt, dat ben jij niet, nee.
Het is toch reuze merkwaardig als je niet als vanzelf vraagt naar de beleving van het enige wat je doet of geacht wordt te doen: waarde toevoegen? Of is de belangrijste bijdrage die je levert de order, de omzet, de provisie, de bonus, de status, (het behoud van) de baan, misschien? Ach, wat maakt 't allemaal eigenlijk uit! Zolang er klanten zijn die voor jouw spullen willen betalen, zul je toch zeker wel ergens iets van waarde toevoegen?










Reader Comments